Fotografia ślubna – bo wyjątkowe emocje zasługują na ich uchwycenie

Już od wczesnej młodości związany byłem z fotografią. Stało się tak za sprawą mojego taty, dla którego utrwalanie wyjątkowych chwil i związanych z nimi emocji, ale także zdarzeń i drobiazgów dnia codziennego, było wielkim hobby, kultywowanym przez długie lata. To po nim przejąłem pasję podpatrywania rzeczywistości i zapisywania jej w aparacie. Dzięki fotografii przekonałem się, że w nawet pozornie błahych i zwyczajnych rzeczach można odkryć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, co staje się widoczne dzięki czujnemu spojrzeniu reportażysty.

Dlaczego fotografia ślubna?

Ponieważ jest dla mnie odskocznią od życia codziennego, a przy tym okazją do zaobserwowania i utrwalenia najbardziej szczerych i spontanicznych ludzkich emocji. Dobre zdjęcia ślubne powstają dzięki przenikliwemu, uważnemu patrzeniu oraz sprawności fotografa. Nie jest to zwykłe wciskanie migawki, a raczej sztuka, która pozwala uchwycić i utrwalić bliskość, autentyczne wzruszenia, radość i niespodziewane uniesienie.

Jak pracuję?

Pierwsze fotografie ślubne (w Osztynie i Iławie) wykonywałem około 15 lat temu, czyli w czasach, kiedy przy robieniu reportażu ze ślubu czy wesela do dyspozycji było tylko 36 klatek każdej kliszy, a w dodatku nie było mowy o powtórce nieudanego kadru. Praktyka z dawnych lat nauczyła mnie spostrzegawczości i refleksu – tego, co również dzisiaj jest w moim zawodzie niezastąpione.

Dawne zasady i reguły wykonywania zdjęć przeniosłem w XXI wiek, dodając do nich profesjonalną obróbkę cyfrową, która wydobywa z każdej fotografii pełną paletę barw, odcieni i niuansów.

Każdy fotograf ślubny ma pewną koncepcję dotyczącą reportażu ślubnego. Moją jest jak najmniejsza ingerencja w przebieg uroczystości. Stawiam sobie następujące zadanie: zauważać to, czego inni nie dostrzegą, a w dodatku pozostawać niedostrzeżonym, ponieważ tylko tak jestem w stanie uwiecznić prawdziwe, nieskrępowane emocje Wasze i Waszych bliskich.

Podobnie podchodzę do wykonywania sesji plenerowych. Stawiam tu na całkowitą naturalność, a jednocześnie pokazanie Was z jak najlepszej strony. Moim celem jest stworzenie atmosfery, w której poczujecie się swobodnie i w pełni komfortowo – dzięki temu mogę zobaczyć i utrwalić Wasze nieskrępowane odczucia i emocje.

Zapraszam do obejrzenia moich dotychczasowych realizacji oraz do współpracy!
COE fotograf ślubny, fotograf na wesele – Olsztyn, Iława